فروش فایل

عضویت در سایت، ایجاد فروشگاه ، فروش فایل و کسب درآمد


همه ما در دوران دانشجویی یا کارآموزی فایل های آموزشی، پروژه ها و کنفرانس های دانشجویی، را انجام داده اید و در آرشیو کامپیوتر خود ذخیر کرده ایم، شما دوستان می توانید با همین فایل های موجود که دارید یا هر فایل قابل دانلود دیگری که برای  فروشی دارید، در سایت عضو شوید و فایل های خود را برای فروش درج کنید.
با عضویت در سایت و نام نویسی یک پنل در اختیار شما داده می شود که می توانید توسط فروشگاه ساز رایگان یونیفرز سایت خوده با نام دلخواه را بسازید و با پرکردن مشخصات صاحب فروشگاه و مشخصات دقیق حساب بانکی، فایل های خود را جهت فروش آپلود و ارسال نمایید. پس از فروش فایل شما،  با توجه به درخواست تسویه شما مبلغ دریافتی به حساب شما طی24 الی 72  واریز می شود

لینک عضویت در سایت و درخواست فروشگاهراهنمای آپلود و فروش فایل

پس از عضویت در سایت و فعالسازی حساب کاربری خود، وارد حساب کاربری خود شوید. در داشبورد پنل کاربری از منوی دسترسی در سمت راست روی گزینه مدیریت فایل ها کلیک کنید و سپس روی افزودن فایل مطابق تصویر زیر کلیک نماید تا صفحه ارسال فایل باز شود.


شما قادر هستید تمام فایل هایی که قابلیت دانلود دارند از جمله انواع فایل پاورپوینت، تحقیق، نرم افزار، قالب وبسایت، طرح توجیهی، کتاب های داری مجوز و غیره. را بفروشید. برای اینکار باید موارد خواسته شده در صفحه افزودن فایل را با توجه به راهنمایی های زیر پر نمایید لازم به ذکر است پر کردن موارد ستاره دار در قسمت فروش فایل اجباری است:

1.دسته بندی
برای سهولت در دسترسی به فایل های مرتبط و امکان جستجو بر اساس نوع فایل، سعی کنید نزدیک ترین موضوع دسته بندی که به فایل شما مرتبط می شود را انتخاب کنید.
در لیست کشویی دسته بندی، عنوان های  سبز رنگ ، گروه اصلی هستند و عنوان هایی که زیر آنها لیست شده، زیرگروه های آن می باشند. شما باید از بین زیرگروه ها یکی را انتخاب نمایید.
برای مثال برای یک طرح توجیهی در مورد برق، از گروه اصلی کارآفرینی که به رنگ سبز می باشد، زیرگروه برق و الکترونیک را انتخاب کنید.

2. عنوان فایل
یک عنوان برای فایلی که میخواهید بفروشید انتخاب کنید. سعی کنید عنوانی که انتخاب می کنید بین 20 تا 70 حرف باشد. همچنین از عنوان های کلی استفاده نکنید. در این قسمت سعی کنید خوب به عنوان فایل ارسالی توجه کنید و فقط یک عنوان جزیی ننویسید. برای مثال اگر خلاصه یک کتابی هست عنوان کتاب همراه با نام کتاب درج شود.
((کلمه خلاصه + عنوان کتاب + نام نویسنده))

3.توضیح کوتاه
این توضیح کوتاه، بسیار مهم هست و  در قسمت ها مختلف سایت یوینفرز که لیست فایل ها نمایش داده می شود، در زیر عنوان فایل قرار میگیرد و معرف فایل شما است. در یک جمله بنویسید که فایل شما چیست. همچنین این توضیحات برای موتورهای جستجو بکار میرود و هنگامی که کسی در نتیجه جستجوی گوگل فایل شما را می بیند، این توضیحات به اون نمایش داده می شود. در این قسمت توضیح کوتاه حداقل 70 حرف و حداکثر 150 حرف بنویسید.

4.توضیحات بیشتر فایل
این توضیحات، متن اصلی که در صفحه نمایش اطلاعات فایل نمایش داده می شود می باشد. سعی شود متن بدون غلط املایی و نوشتاری باشد. این توضیحات می تواند حاوی بخشی از متن فایل اصلی که قصد فروش آن را دارید باشد. چکیده، فهرست مطالب، لیست بخش ها و... از قسمت های مهمی است که می توانید اضافه کنید.
در این متن باید خریدار را مطمئن کنید که فایل خریداری شده دقیقا همان چیزی است که می خواهد. خریدار باید بداند فایلی که قصد خرید آن را دارد چیست و چه بخش هایی دارد.

توجه داشته باشید: که این متن باید توضیح کامل و دقیقی از محتویات فایل دانلودی را بدهد. در صورتی که فایل دانلودی با توضیحات ارائه شده مطابقت نداشته باشد، خریدار بعد از خرید از فایل دانلودی راضی نباشد، خریدار می تواند درخواست بازگشت وجه دهد. این متن باید حداقل 300 حرف باشد.

5. قیمت فروش
تمام مبالغ موجود در سایت نفیس فایل به تومان می باشد. قیمتی که برای فایل تعیین می کنید، بر اساس ارزش آن فایل و همچنین با توجه به پورسانت بازاریابی مشخص شده و کارمزد سایت باشد. در مورد کارمزد سایت پایین تر توضیح داده می شود.

6.پورسانت بازاریابی
برای افزایش فروش فایل های شما، کاربران بازاریاب می توانند با بازاریابی برای فروش فایل های شما، درصدی از مبلغ فایل را به عنوان پورسانت صاحب شوند. شما می توانید این درصد را تعیین کنید.

مبلغ نهایی که به حساب شما واریز خواهد شد، برابر است با: قیمت فایل- منهای (پورسانت بازاریابی)- منهای (کارمزد سایت)

9.کلمات کلیدی (بسیار مهم)
کلمات کلیدی، کلمات مهم مرتبط با فایل شما هستند که وقتی خریدار در موتورهای جستجو به دنبال فایل شما می گردد، از آنها استفاده میکند.  برای مثال در صورتی که به دنبال یک فایل در مورد "پاورپوینت درس تئوری حسابداری" بگردد، ممکن است این کلمات را جستجو کنند: تعریف تئوری حسابداری، تئوری چیست، هدف تئوری حسابداری که شما می توانید از این کلمات کلید در قسمت کلمات کلیدی فروش فایل موردنظر استفاده کنید.
تذکر: از کلمات که خیلی معمول و تکراری هستند استفاده نکنید. مثلا استفاده از کلمات کلیدی زیر به هیچ وجه توصیه نمی شود: دانلود، خلاصه،  جزوه درسی،  نمونه سوال، پاورپوینت، دانلود فایل و....
تذکر: از کلمات و  کوتاه و غیر تکراری استفاده کنید. حداقل 2 کلمه کلیدی و حداکثل 10 کلمه کلیدی مهم را بنویسید.
تذکر: از عنوان دقیق فایل به عنوان کلمه کلیدی استفاده نکنید. هر کلمه کلیدی را می توانید در یک خط بنویسید. یا میتوانید با ، یا , یا -  از هم جدا کنید.

7. راهنمای استفاده
در صورتی که استفاده از فایل دانلودی نیاز به شرایط یا نرم افزار یا راهنمایی خاصی دارد، در این قسمت توضیحات کافی را بدهید. مثلان اگه فایل دانلودی به صورت فشرده شده zip  باشد باید برای باز کردن از برنامه winner  استفاده شود. البته این قسمت اختیاری می باشد.

8.محتوای فایل دانلودی
در صورتی که فایل دانلودی دارای چند فایل مختلف می باشد، یا نیاز به توضیحات دارد، در این قسمت توضیح دهید. که این قسمت هم اختیاری می باشد.


9. آپلود فایل
در این قسمت فایل مورد نظر را که قصد فروش آن دارید باید از کامپیوتر خود انتخاب نمایید. که در انتها بعد از  پر کردن سایر مشخصات و زدن گزینه ارسال فایل آپلود می شود.
توجه: فایل ارسال حتما باید فشرده و در فرمت Zip یا Rar باشد.
توجه: حداکثر حجم فایل ارسالی 5 مگابایت می یاشد. جهت ارسال فایل با حجم بیشتر به مدیریت تیکت بزنید.

10.فرمت فایل اصلی
فرمت فایل اصلی که خریدار بعد از دانلود از آن استفاده خواهد کرد را بنویسید. مثلا PDf ،PTT ، WORD یا DOCX و .... می باشد.

11.تعداد صفحات فایل اصلی
در صورتی که فایل دانلودی صفحه بندی یا دارای اسلاید  است، تعداد صفحات یا اسلاید را بنویسید. در غیر این صورت0 بگذارید

12.تصویر
عکس انتخابی فایل موردنظر باید با مشخصات فایل تطابق داشته باشد این قسمت بسیار مهم هست. تصویری انتخاب کنید که مرتبط با فایل است که باید از کامیپوتر خود آپلود نمایید. در صورتی که تصویری مناسب ندارید، می توانید چیزی انتخاب نکنید یا با تیک زدن گزینه استفاده از تصاویر پیشفرض و انتخاب از تصاویری که نمایش داده می شود، فایل خود را بیشتر نمایش دهید. هرچند با پیشنهاد می کنیم برای فروش بهتر فایل موردنظر، عکسی مشخص مرتبط با فایل انتخاب نمایید.

13.جهت اتمام کار
پس از پرکردن موارد ذکر شده، روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل آپلود شود. پس از ذخیره، فایل باید توسط تیم پشتیبانی سایت بررسی شود و در صورت عدم مغایرت با قوانین تایید خواهد شد و در سایت به نمایش گذاشته می شود.
تایید فایل ها بین 3 تا 48 ساعت ممکن است طول بکشد. در صورتی که فایل شما تایید نشود،  علت عدم تایید شرح داده می شود. در صورتی که امکان برطرف کردن مشکل وجود داشت، فایل را ویرایش کنید و برای تایید مجدد یک تیکت ارسال نمایید.

 سایر موارد مهم

1. پورسانت سایت
برای مثال قیمت یک فایل را 1000 تومان در نظر بگیرید و پورسانت بازاریابی را 15% و کارمزد سایت که در حال حاضر25% می باشد. در صورتی که بازاریاب وجود نداشته باشد و فروش مستقیم باشد، پورسانت بازاریابی به سایت می رسد.

پورسانت بازاریابی  (1000*15%)  = 150 تومان
کارمزد سایت        (1000*25%) = 250 تومان
دریافتی شما                             600 تومان

2. لیست فایل ها
در لیست فایل  ها، میتوانید فایل هایی که قرار دادید و وضعیت آنها را مشاهده کنید. همچنین در ستون "تنظیمات" با کلیک روی "گالری فایل" میتوانید عکس هایی را به عنوان گالری تصویر برای فایل خود قرار دهید. برای مثال در صورتی که فایل آپلودی، نمونه سوال درسی است، میتوانید عکس هایی از صفحات مختلف قرار دهید.

3.حذف فایل
برای حذف فایل، باید از طریق تیکت به مدیر سایت اطلاع دهید تا فایل مورد نظر شما حذف شود. حذف فایل غیرقابل برگشت می باشد و فایل برای همیشه حذف خواهد شد. در صورتی که فایل از قبل فروش رفته باشد، برای حفظ اطلاعات پرداخت ها، فایل حذف نشده و فقط غیرفعال و غیر قابل فروش می شود.

4.تغییرات در فایل
مدیریت امکان دارد برای فروش فایل بهتر موردنظر قیمت فایل موردنظر و سایر موارد فایل ارسال شده را تغییر یا ویرایش نمایید.

5.تسویه حساب
بعد از فروش فایل شما، شما با ورود به پنل سایت و قسمت مالی سپیس قسمت درآمد شما، می توانید میزان درآمد کسب شده خود را مشاهد. با ارسال درخواست وجه طی بازه زمانی 3 الی 48 ساعت مبلغ درخواستی به حساب بانکی معتبر شما که از قبل ثبت کرده بودید واریز می شود. توجه نمایید  که میزان برداشتی باید از 10 هزار تومان بیشتر باشد. لازم به ذکر است فروشندگان فایل موجودی فروش فایل شما زمانی تایید می شود که 24 ساعت از زمان فروش فایل شما گذشته باشد. زیرا امکان به وجود آمدن نارضایتی یا همخوانی نداشتن فایل خریداری شده از طرف مشتری ایجاد گردد.
تذکر ویژه: ذکر این نکته الزامی است که مسئولیت فایل هایی که روی سایت قرار می دهید با شماست و در صورتی که مشکلی قضایی بوجود بیاید و از طرف پلیس فتا درخواست شود، اطلاعات شما در اختیارشان قرار خواهد گرفت. پس همیشه توجه کنید که قوانین سایت و شئونات اسلامی، اخلاقی و سیاسی و  همچنین قانون کپی رایت را رعایت کنید.

قوانین و مقررات ارسال فایل جهت فروش

همکاران محترم شما می توانید از طریق ارسال محتوی و فایل های خود اعم از فایل درسی یا پروژه های دانشگاهی خود کسب درآمد نمائید. فایل هایی که ارسال می نمائید باید توسط کاربران دریافت کننده فایل قابل استفاده باشد. لذا تیم یونیفرز جهت حفظ حقوق کاربران و مشتریان خود قوانین و مقررات زیر را برای ارسال فایل های صحیح در نظر گرفته است:

1.    ارسال فایل های های که نیاز به مجوز انتشار یا اجازه  از صاحب فایل دارد بدون همانگی صاحب فایل ممنوع می باشد.

2.    تمامی حقوق مادی و معنوی هر فایل مربوط به صاحب آن می باشد.

3.    مسئولیت انتشار کلیه فایل های قرار گرفته شده در سایت گروه بر عهده ارسال کننده آن بوده و سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال پیامدهای بعدی آن ندارد.

4.    در صورتی که فایل خریداری شده، از نظر کاربران غیر قابل استفاده باشد یا همخوانی نداشته باشد، فروشنده موظف است نسبت به رفع اشکال فایل اقدام کند، در غیر این صورت مبلغ دریافتی به مشتری عودت داده شده و با  فروشنده موردنظر برخورد می شود

5.    فایل های ارسال شده بعد از تایید توسط مدیریت و نمایش در سایت، امکان حذف آن وجود ندارد.

6.    امکان برخی اصلاحات و تغییرات در توضیحات فایل ارسال شده و یا تعدیل قیمت فایل موردنظر، توسط مدیر سایت برای فروش بیشتر فایل موردنظر وجود دارد.

7.    به طور کلی ارسال کلیه فایل های مخرب، توهین آمیز، دارای کپی رایت و  مغایر با شئونات اخلاقی، اسلامی و سیاسی  ممنوع می باشد. و با فرد ارسال کننده به شدت برخورد می شود.

8.    حداکثر حجم فایل موردنظر جهت آپلود و ارسال 5 مگابایت می باشد.


به ما اعتماد کنید

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ثبت شده است.

درباره ما

یونیفرز|مرجع خرید و فروش فایل های دانلودی logo-samandehi
تمام حقوق اين سايت محفوظ است. کپي برداري پيگرد قانوني دارد.